Buldan Belediyesi, 3 kilometrelik dere yatağını temizledi

Buldan Belediyesi, 3 kilometrelik dere yatağını temizledi

Buldan Belediyesi, ilçe merkezinden geçen yaklaşık 3 kilometrelik dere yatağı güzergâhını temizledi. Gerek yağmur sularının getirdiği atıklar gerekse çevre sakinlerinin attığı çöpler nedeniyle, yaz aylarında kötü kokuya ve sineklerin çoğalmasına neden olan dere yatağını yılda iki-üç kez temizlediklerini açıklayan Başkan Şevik,”Dere yatağının temizlenmesi yeterli değil. En güzel temizlik, kirletmemektir” diyerek vatandaşları uyardı.

11 Haziran 2020 - 13:36

Buldan’ın merkezinde geçen 3 kilometrelik dere yatağı Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince temizlendi.    Bazı vatandaşların evde kullanmadıkları eşyalarından, atıklara kadar attıkları dere yatağı, yaz aylarında kötü kokuya ve sivrisineklerin üremesine neden oluyor.  Belediye ekipleri, sivri sinek ve karasinek gibi her türlü haşereyle mücadele kapsamında dere yatağında geniş çaplı temizlik yaptı.  Kuru ot ve ağaç dallarını da temizlenerek olası bir orman yangınını da önüne geçen ekipler, dere yatağından tonlarca çöp çıkardı.

Dere yataklarına atılan çöp ve eşyaların Buldan’a yakışmayan kötü görüntü oluşturduğunu Belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, vatandaşları uyardı. Şevik, “Tarihi, doğası, yeşiliyle kendine hayran bırakan Buldanımıza sahip çıkalım. Çevremize ve yaşam alanımıza evimizden farksız davranılmamasını ve çöp atılmamasını rica ederim " dedi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Karaismailoğlu Denizli’de
Bakan Karaismailoğlu Denizli’de
Şemikler Vadisi doğal yaşam parkı olacak
Şemikler Vadisi doğal yaşam parkı olacak