Bu kez yerel basını dağıtacak

Bu kez yerel basını dağıtacak

Geçtiğimiz hafta dağıttığı ulusal gazeteler ile tepki toplayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “yerel gazeteleri de dağıtın” çağrımız sonrası harekete geçti ve yarın yayınlanacak üç gazeteyi ilçe halkı ile buluşturma kararı aldı.

17 Nisan 2020 - 16:48 - Güncelleme: 17 Nisan 2020 - 18:38

Geçiğimiz hafta 11-12 Nisan’da koronavirüs salgını nedeni ile Denizli’nin de aralarında bulunduğu 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Bu süreçte basılan fakat dağıtılamayacak olan Sözcü ve Korkusuz Gazeteleri, CHP’li belediyeler ile anlaşarak ücretsiz dağıtma kararı almıştı. Bu gazeteleri dağıtan belediyelerden biri de Merkezefendi Belediyesi olmuş iki gazeteyi tercih etmesi ve yerel gazeteleri görmezden gelmesi sosyal medyada büyük tepki çekmişti.

SESİMİZ YANKI BULDU

www.denizlidesiyaset.com haber sitemizin imtiyaz sahibi Mustafa Karapınar, dağıtılan gazetelerin ardından “Yerel Gazeteleri de dağıtın” başlıklı köşe yazısını yayınladı. Karapınar, köşe yazısında Salgın nedeni ile yerel medyanın da zor durumda ve gerek ulusal basın gerekse de yerel basın teknolojiye yenilmemek için hayatta kalma mücadelesi vermekte olduğunu belirterek Denizli’de yayımlanan 5 yerel gazetenin de Merkezefendi Belediyesi tarafından dağıtılması gerektiğini kaleme almıştı.

İmtiyaz sahibimizin kaleme aldığı köşe yazısının üzerine Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) ile iş birliği içerisine girdi ve yarın ve pazar günü uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeni yarın yayınlanacak üç gazeteden 1500 gazeteyi satın alıp dağıtım şirketi tarafından halkla buluşturacak.

AÇIKLAMA GELDİ

“Başkan Doğan’dan yerel gazetelere Cansuyu” başlığı ile basın kuruluşlarına geçilen haberde, “Merkezefendi Belediyesi ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti 2 günlük sokağa çıkma yasağı boyunca vatandaşlara yerel gazeteleri ücretsiz ulaştıracak. Korona virüs salgının kapsamında alınan önlemler kapsamında hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak. İçişleri Bakanlığı’nın belirttiği görevliler dışındaki bir çok vatandaş hafta sonu Denizli'nin de dahil olduğu 31 ilde sokağa çıkma yasağına tabi olacak. Vatandaşlar 2 gün boyunca evlerinde vakit geçirirken Merkezefendi Belediyesi ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti bu süreçte yerel basının desteklenmesi için ortak bir çalışma gerçekleştirdi. Denizli'de 18 Nisan 2020 Cumartesi günü baskısı yapılacak 3 yerel gazete, Merkezefendi Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından vatandaşa dağıtılacak. Vatandaşlara ekmek, su, maske gibi temel ihtiyaç maddelerini ulaştıran Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nden gelen talebi de boş çevirmedi.

ÜCRETSİZ DAĞITILACAK

Merkezefendi Belediyesi yarın baskısı yapılacak Yeni Olay Gazetesi, Deha20 Gazetesi ve Horoz Gazetesi’nden 500’er adet gazeteyi satın alacak. Başkan Şeniz Doğan'ın talimatı ile alınan gazeteler vatandaşlara ücretsiz bir şekilde dağıtım şirketi aracılığı ile dağıtacak. Yerel gazeteler korona virüs salgını sürecinde zor günler yaşarken, Merkezefendi Belediyesi ile Gazeteciler Cemiyeti bu uygulaması ise gazetelerin vatandaşlarla buluşmasını sağlayacak. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhammet Karaçay, içinde bulunulan bu zorlu süreçte yerel gazetelere destek veren Merkezefendi Belediyesi’ne ve Başkan Şeniz Doğan’a teşekkür etti.

BİR ÖNCEKİ HABER İÇİN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizli'de ürküten tablo
Denizli'de ürküten tablo
Sağlık bakanı Koca’dan Denizli’ye müjde!
Sağlık bakanı Koca’dan Denizli’ye müjde!