Bir suç duyurusu da Eğitim-İş’ten!

Bir suç duyurusu da Eğitim-İş'ten!

Eğitim-iş Denizli Şubesi, sosyal medya üzerinden Atatürk’e hakaret içeren paylaşımlar nedeni ile suç duyurusunda bulundu.

10 Mart 2020 - 15:19 - Güncelleme: 10 Mart 2020 - 17:34

Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, 10 Kasım’da sosyal medya üzerinden Atatürk’e hakaret eden, Orman Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Said Dağdaş'ı mecliste ifşa etmiş ve görevden uzaklaştırılmasını sağlamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Dağdaş, meclise gideren Milletvekiline makam odasında fiilen ve sözlü olarak saldırıda bulunmuş, odadakiler tarafından etkisiz hale getirilerek gözaltına alınmıştı.

Bu olaylar üzerine yapılan haberlerin altına sosyal medya hesaplarından farklı şahıslarında Atatürk’e hakaret dolu yorumlar yapmasına Eğitim-iş Denizli Şubesi sessiz kalmadı. Bugün avukatları aracılığı ile hakaret eden şahıslara suç duyurusunda bulundu.

Konu ile ilgili açıklama yapana Eğitim-iş Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, şu ifadelere yer verdi:

“Denizli milletvekilimiz Sayın Yasin Öztürk, Orman Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Said Dağdaş'ın Atatürk'e hakaretini ortaya çıkarmış, bu konuda hukuki girişim başlatmıştı.

Bunun üzerine Said Dağdaş isimli şahıs, Milletvekilimize meclisteki çalışma ofisinde saldırıda bulunmuştu. Bu saldırı haberinin paylaşılması sonrasında sosyal medyada Atatürk'e hakaret paylaşımlarının olduğu hesaplar görülmüştür.

Eğitim-iş Denizli Şubesi olarak bu paylaşımlar karşısında sessiz kalmadık, avukatımız aracılığıyla bugün suç duyurusunda bulunduk.

Olayı ortaya çıkaran Yasin Öztürk vekilimize de bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Atatürk'e uzanan eller, Atatürk'e hakaret eden diller karşısında susmadık, bundan sonra da susmayacağız”.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti’den sert muhalefet
AK Parti’den sert muhalefet
İYİ Parti’de nefesler tutuldu, işte anket sonuçları
İYİ Parti’de nefesler tutuldu, işte anket sonuçları