BGTD’den sağlık çalışanlarına destek

BGTD’den sağlık çalışanlarına destek

Buldan genelinde sürdürülen korona virüsle mücadele çalışmalarına destek veren Buldan’ı Güzelleştirme ve Turizm Derneği’nden bir destek de sağlık çalışanları için geldi. KYK Yurtlarında kalan sağlık çalışanlarının sabah kahvaltısı ile akşam yemeği BGTD tarafından karşılanacak.

17 Nisan 2020 - 10:49

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Covid-19 adı verilen hastalığa yol açan korona virüs salgını dünyada yayılmaya devam ediyor.  Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart’tan itibaren Buldan Kaymakamlığı ve Buldan Belediyesi başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarının korona virüsle mücadele çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Her geçen gün daha fazla insanı etkilemeye devam eden Corona virüs (COVID-19)  en fazla sağlık çalışanlarını etkiliyor.  Hastalarla yakın temasta oldukları için evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarına bir destek de Buldan’ı Güzelleştirme ve Turizm Derneği’nden geldi. Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Buldan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hamdi Topçu ve İlçe Pandemi Kurulu kararıyla KYK Buldan Yurdu’nda kalabilecek olan sağlık çalışanlarının, sabah kahvaltı ve akşam yemeklerini Buldan’ı Güzelleştirme Derneği karşılayacak.

Buldan’ı Güzelleştirme Derneği daha önce, ilçe genelinde yürütülen korona virüsü ile mücadele kapsamında ihtiyaç sahiplerine gıda paketi ve 2000 kişiye maske dağıtmıştı. 

Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü tarihten itibaren korona virüse karşı mücadele veren Başta Kaymakam Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik olmak üzere güvenlik güçleri ve öz veriyle çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür eden Buldan’ı Güzelleştirme Derneği Başkanı Ecz.Mehmet Yakın, “Korona virüsüyle mücadele dernek olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Ancak vatandaşlarımızın da COVİD-19 hastalığından korunmak için Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı tedbirleri uymaları ve zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamalarını rica ediyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Karaismailoğlu Denizli’de
Bakan Karaismailoğlu Denizli’de
Şemikler Vadisi doğal yaşam parkı olacak
Şemikler Vadisi doğal yaşam parkı olacak