Başkan Şevik’ten 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

Başkan Şevik’ten 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Şevik mesajında, basın kuruluşlarının demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olduğunu vurguladı.

23 Temmuz 2020 - 23:35

Başkan Şevik, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Çok önemli toplumsal bir görevi, zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin yerine getiren basın, meslek ilkeleri ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamaktadır. Zor şartlar altında hatta zaman zaman canını da tehlikeye atarak canla başla çalışan basın mensupları, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracı durumundadır. Demokrasi kültürünün yerleşmesi, bir yaşam biçimine dönüştürülerek özümsenmesi, o ülkedeki basının konumu ve yapısıyla yakından ilgilidir. Demokrasimizin sağlıklı bir yapıya kavuşması ve en temel insan haklarından biri olan düşünce özgürlüğünün gelişmesi,  ancak basın özgürlüğünün gerçekleşmesi ile mümkündür.

Bu vesileyle Belediye faaliyetlerimizin ve çalışmalarımızın da kamuoyuna duyurulmasında etkin bir rol üstlenen ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı ile ifa etmekte oldukları kamu hizmetlerinden dolayı başta ilçemizdeki basın mensupları olmak üzere Denizli ve ulusal medya çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını tebrik ederim” dedi. 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Partili Aki gündeme taşıdı Başkan Doğan doğruladı
AK Partili Aki gündeme taşıdı Başkan Doğan doğruladı
Yılın muhtarı mahallesini tanıtıyor
Yılın muhtarı mahallesini tanıtıyor