Bakan Karaismailoğlu Denizli’de

Bakan Karaismailoğlu Denizli’de

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Denizli'ye geldi. Bakan Karaismailoğlu'nu Denizli protokolü karşıladı. AK Parti İl Başkanı Filiz’in Ailevi nedenlerden dolayı programa katılmayacağı öğrenildi.

07 Ağustos 2020 - 11:38

Ege'nin en büyük projelerinden olan Türkiye'nin 4 bölgesini birbirine bağlayacak olan yüzde 86'sı tamamlanarak 2021 yılında açılması planlanan Honaz Tüneli için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bugün sabah Denizli’ye geldi. Bakan Karaismailoğlu’nu Çardak Havalimanında Vali Ali Fuat Atik, Milletvekilleri Şahin Tin, Nilgün Ök, Ahmet Yıldız, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve protokol üyeleri karşıladı.

Sabah 9.30’da Çardak Havalimanı’na inen Bakan Karaismailoğlu ilk olarak Honaz Tüneli’nde incelemelerde bulunacak. Ardından Denizli Valiliği’ni ziyaret edecek olan Bakan İl Yatırım ve Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na katılacak. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ziyaret edecek olan Bakan’ın programı AK Parti İl Başkanlığı ziyareti ve Çivril’deki Hayriye Yıldırım Camii Açılış Töreni ile son bulacak.

TÜRKİYE'NİN 4 BÖLGESİNİ BİRBİRİNE BAĞLAYACAK

Honaz Tüneli, İzmir-Aydın, İstanbul-Akhisar-Buldan ve Afyon-Uşak istikametinden gelip Antalya ve Muğla istikametine giden transit taşıt trafiğinin özellikle yaz aylarında Denizli şehir merkezinde neden olduğu trafik yükünü rahatlatmak, zaman ve akaryakıttan tasarruf ederek konforlu seyahat imkanı tesis etmek amacıyla projelendirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kol ağrısını hafife almayın!
Kol ağrısını hafife almayın!
Fatih Durmaz'a destek mesajı geldi
Fatih Durmaz'a destek mesajı geldi