Reklamı Geç
Avni Örki meydan okudu
Reklam

Avni Örki meydan okudu

Pamukkale Mahallesi’nde 1 ay önce başlatılan sokak sağlıklaştırması projesinin devam ettiği bölgede basın mensupları ile inceleme yapan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, diğer turistlik bölgelere meydan okudu.

29 Temmuz 2020 - 14:27

Pamukkale Mahallesi mavi beyaz renklere bürünüyor. Pamukkale Belediyesi’nce “Sokak sağlıklaştırması” adı altında başlatılan çalışmalarda sona geliniyor. Sokaklar kilim motifleri ile bezeniyor. Binaların dış cephesi ve kaldırımlar mavi beyaza boyanıyor.  Basın mensupları ile birlikte devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, burada önemli mesajlar verdi. “Güzel sokaklarıyla nam yapmış olan turizm bölgelerine hodri meydan diyoruz” ifadesini kullanan Başkan Örki, “Sokaklarına kendince bir kimlik oturtmuşlar ancak bizim Pamukkale travertenlerimizin hemen yanındaki Pamukkale mahallemizde bu kimlik tam anlamıyla oturmamış” dedi.


250 METRELİK BİR ALANI BİTTİ
Göreve gelirken ‘sokak sağlıklaştırmalarını proje olarak ortaya koyduklarını anlatan Başkan Örki, “Pamukkale’ye gelecek olan misafirlerimiz açısından da bu çok önemli 250 metrelik bir alanı tamamen bitirdik, yaklaşık bir kilometrelik alanda bu çalışmayı gerçekleştireceğiz. Belediye olarak mavi ve beyaz renkleri kullanmayı tercih ettik.  Biliyorsunuz ki bu renkler ferahlık hissi uyandırır. Esnaflarımızdan da çok güzel geri dönüşler aldık. Zaman içerisinde esnaflarımız da gerek dış gerek iç dizaynlarıyla bu değişime ayak uydurmaya başlayacaklar.  Tabelalar da bu anlamda yenilenecek. Turizme farklı bir katkımız, eserimiz olması adına hedefimizde bütün mahallemizin bu şekilde güzelleşmesi var” dedi.

Furkan Baloğlu


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x