AK Partili Aki gündeme taşıdı Başkan Doğan doğruladı

AK Partili Aki gündeme taşıdı Başkan Doğan doğruladı

Merkezefendi Belediyesine kredi kartıyla emlak vergisi ödeyen bazı kişilerin bilgilerinin çalındığı ortaya çıktı. Ancak, kaç kişinin kredi kardı bilgilerinin çalındığı açıklanmadı.

08 Ağustos 2020 - 13:31 - Güncelleme: 08 Ağustos 2020 - 14:07

Merkezefendi Belediyesi’nde güvenlik açığı gündeme geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Aki, iddiayı gündeme taşıdı.  Merkezefendi Belediye Meclisi’nde yapılan konuşmaları haberleştiren d20haber.com’um haberine göre de Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan olayı doğruladı.

www.d20haber.com'da yayınlanan haberdeki detaylar: Merkezefendi Belediye Meclisi toplantısında gündem dışı söz alarak konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Yavuz Aki, olayı anlatırken, ‘’Birkaç ay önce Merkezefendi Belediyesinde ödeme yapan vatandaşların bazılarının kredi kartı bilgileri ele geçirilerek mağduriyet oluşturulmuştur. Sormak istiyorum Sayın Başkan: Merkezefendi Belediyemizde güvenlik açığı mı var? Eğer varsa bu bir an önce giderilmelidir. Çünkü Merkezefendi’de yaşayan 311bin vatandaşın belediyemize güvenerek işlem yapmasını, güven duygusunu oluşturmak önceliğimizdir. Bu konularda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini düşünüyoruz’’ diye konuştu.

DOĞAN ‘’BELEDİYE KAYNAKLI DEĞİL’’ DEDİ

 

Grup Başkanvekili Aki’nin bu konuşmasına yanıt veren Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, bu konuda bir sıkıntı yaşandığını söyledi. Doğan, ‘’Emlak vergileri sonrasında kredi kartlarıyla ilgili bir sıkıntı yaşadık. Bu konuda Türkiye genelindeki bazı belediyelerde de sıkıntı oldu. Yazışmaları yaptık. Belediyemizin güvenliğiyle, kişisel verilerle ilgili bir sıkıntı olmamıştır. Bu konudaki belgemizi de aldık. Sisteme yeni dahil edilen bir bankadaki güvenlik zafiyeti şifresiz işlem gerçekleştirilmesinden dolayı bu sıkıntı ortaya çıkmıştır. Bu sıkıntı ortaya çıktıktan sonra tamamen belediyenin ekranıyla şimdi yola devam ediyoruz. Böyle bir şey meydana gelirse belediyenin sorumluluğu olmadığı ortaya çıksın diye’’ dedi.  Kaynak: d20haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kol ağrısını hafife almayın!
Kol ağrısını hafife almayın!
Fatih Durmaz'a destek mesajı geldi
Fatih Durmaz'a destek mesajı geldi