AK Parti’den sert muhalefet

AK Parti’den sert muhalefet

Merkezefendi Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı ilk bileşiminde faaliyet raporu ele alındı. Rapor üzerine yapılan görüşmelerde AK Parti grubu yatırım yapılmadığını, aksine savurganlık yapıldığını savundu.

04 Temmuz 2020 - 13:33

Merkezefendi Belediye Meclisi covid 19 sürecinin ardından ilk kez toplandı. Temmuz ayının ilk bileşiminde AK Parti adına söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Aki, belediyenin faaliyetleri üzerine yaptığı konuşmada, geçen dönem yapılan hizmetlerin üzerine hiçbir şey konulmadığı, bunun aksinde büyük harcamaların yapıldığını dile getirdi.

HARCAMALARI GÜNDEME TAŞIDI

Pamukkale Belediyesi ile Merkezefendi Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü harcamalarını gündeme taşıyan Aki, “Kesin hesap cetvelinde Özel Kalem Müdürlüğü temsil ve tanıtım giderleri 845.907.00 TL. olarak gerçekleşmiştir. Merkezefendi Belediyemiz ölçeğinde olan Pamukkale Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü temsil ve tanıtım gideri 275.000.00 TL olarak gerçekleştirilmiştir. Bizim Özel Kalem Müdürlüğümüz temsil tanıtım giderinden Pamukkale Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğünün üç katı harcama yapmıştır. Bu harcamalar niçin ve nereye yapılmıştır? Bu konuda bizi ve kamuoyunu aydınlatmanızı bekliyoruz” dedi.

TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KONMADI

Göreve geldiği günden bu yana Merkezefendi ilçesinde gözle görülür bir çalışmanın yapılmadığını anlatan ve bu düşüncesini rakamlarda ortaya koyan Aki,”Yıllar itibari ile gerçekleşen gider bütçesi dağılımlarına baktığımızda önceki yıllarda yüzde 51.7, yüzde 56, yüzde 53.4 olan yatırım gideri 2019 yılında yüzde 12’ye düşmüş, cari gider 2019 yılında yüzde 67’ye çıkmıştır. Bu tablodan da anlaşıldığı üzere, başkanlığınızın Merkezefendi Belediyesi’nin önceki dönemde olduğu gibi ilçe halkına uzun yıllar hizmet edecek kalıcı yatırımlar yapma niyetinde olmadığını anlıyoruz. Sizden beklentimiz önceki dönem AK Parti belediyeciliğinin yaptığı hizmetlerin üzerine koyarak ilçemize ve ilimize kalıcı yatırımlar ve hizmetler üreterek çıtayı yükseltmenizdir” dedi

ALACAKLARA DEĞİNDİ

Merkezefendi Belediyesi’nin yatırım noktasında 2019 yılında sınıfta kaldığınızı gördüklerini kaydeden Aki,”5393 sayılı belediye kanununda belediye başkanının görevlerinden biri de belediye borçlarını takip ve tahsil etmektir. Önceki dönemlerden 35.183.360.00 Tl müeccel hale gelmiş alacağı var iken, yönetiminizce 2019 yılında ödeme emri, haciz varakası icra takibi ya da vergi yoklamasının yapılmadığını görüyoruz. Sizden bu konularda daha duyarlı olmanızı ve vadesi gelmiş bu alacaklarda tüm ilçe halkının hakkı olduğunu unutmamanızı diliyorum” dedi.

SOSYAL PROJELERİ HATIRLATTI

Son olarak önceki dönem hayata geçen sosyal projelerin unutulduğunu savunan Aki, “Geçmiş dönemde stratejik planda yer alan sosyal projelerin devam ettirilmediğini gördük. Bu projeler, ilçemizde yaşayan gençlerimize, çocuklarımıza ve ailelerine dokunan fayda sağlayan projelerdi. Kurumlarda devamlılık esastır. Sırf önceki dönem projeler olduğu için uygulamalara son vermenizi yanlış buluyoruz” dedi.YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Partili Aki gündeme taşıdı Başkan Doğan doğruladı
AK Partili Aki gündeme taşıdı Başkan Doğan doğruladı
Yılın muhtarı mahallesini tanıtıyor
Yılın muhtarı mahallesini tanıtıyor